Web Tasarım


Kurumların Dünya’ya açılan en önemli kapısı olan web sitesini en doğru şekilde hazırlayabilmek için sizi, işinizi, ürünlerinizi, müşterilerinizi ve rakiplerinizi en iyi şekilde analiz ederek, size en faydalı modelin oluşturulması gerekmektedir. Bu konuda tam bilince ve bilgiye sahip olan WebLab Ekibimiz web sitesi konusunda size maksimum faydayı sağlama yetisine sahiptir. Temel prensibimiz, müşterimize optimum fayda sağlayacak web sitesini üretmektir.

İyi Bir Web Sitesi Oluşturmak İçin 10 Kural;

 

 1. İyi bir web sitesi Ulaşılabilir Olmalıdır.
 2. İyi Bir Web Sitesi Hızlı Olmalıdır
 3. İyi Bir Web Sitesi Bilgi Vermelidir
 4. İyi Bir Web Sitesi Özgün Olmalıdır
 5. İyi Bir Web Sitesi Güncel Olmalıdır

 

 1. İyi Bir Web Sitesi İnteraktif Olmalıdır
 2. İyi Bir Web Sitesi Güçlü Tasarıma Sahip Olmalıdır
 3. İyi Bir Web Sitesi İletişim Kurmalıdır
 4. İyi Bir Web Sitesi Güvenli Olmalıdır
 5. İyi Bir Web Sitesi Analiz Edilebilmelidir
 

Önce Tanışmak;

Yaptığımız iş web tasarım olarak adlandırılsa da tasarım bir buzdağının su üstünde kalan bölümüdür. Sitenizi ilk defa ziyaret eden bir kullanıcı için en önemli unsurlardan biri web sitesinin görünümüdür. Bir web sitesi projesi, web tasarım, web yazılım, arama motoru optimizasyonu ( Seo ), içerik yönetimi, Google danışmanlığı gibi bir çok uzmanlık alanının birleşiminden oluşur. Web sitenizin altyapısı ve programlaması nekadar iyi olursa olsun fonksiyonlar anlaşılamıyor ve siteniz kendini görsel olarak ifade edemiyorsa, kullanıcılarınız için nekadar iyi bir altyapı oluşturduğunuzun önemi kalmıyor. Web sitenizdeki görsel tasarım kullanıcınızın Internet tarayacısını yormamalı, mümkün olunan en anlaşılır ve en son tekniklerler, teknolojiler kullanılarak web sitesinin fonksiyonları amacına uygun görsel objeler ile tanımlanmalı. Eğer kurumsal web sitesi nin dışında ürün yada hizmet tanıtmaya yönelik bir site çalışması yapılacak ise bu uzmanlıkların yanı sıra marka yönetimi ve reklam departmanları da projeye dahil olur. Yapılan iş bu kapsamda olduğunda en iyi projeyi hayata geçirmek müşteri adayını en iyi şekilde tanımak ve kendimizi tanıtmaktan geçer.
 

SEO BİRİMİ


SEO” İngilizce “Search Engine Optimization” kelimesinden kısaltılan bir kavramdır. Fakat Google’ın geliştirdiği yeni arama motoru yaklaşımı ile “Arama Motoru Optimizasyonu” tanımlaması geçerliliğini kaybetmektedir.

 

Günümüzde arama motoru olarak Google Dünya üzerinde %80, Türkiye’de ise %99 dan fazla kullanılmaktadır. Google’ın felsefesini anlamak teknolojisini anlamaktan çok daha kolaydır ve başarıya giden yolda en önemli değerdir. Google’a göre sitesinde arama yapan kullanıcılar ücret ödemeseler de bir müşteridir ve Google müşterilerine en doğru sonucu göstermek için çalışır. Google’ın sürekli robotlarını geliştirmesi web sitelerine insan gözü ile bakabilme kabiliyetini maksimuma çıkarma amacını taşır.

Google’ın bu bakış açısından yola çıkarak yapılan optimizasyonun adını sadece “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak nitelemek bize göre eksik bir tanımlamadır. O nedenle sitenizi optimize ederken Arama Motoru Optimizasyonu ‘un yanı sıra “Hedef Kitle Optimizasyonu” için de çalışır ve başarıyı sağlarız.

Techpoint Seo Lab bünyesinde çalışan seo uzmanı arkadaşlarımız kurumsal seo ihtiyaçlarınızı en güncel seo teknikleri ile analiz ederek çözümler.

SEO kavramını çözümleyen kişi olan Seo Uzmanı’nın kim olduğunu iyi anlamak gerekir.

SEO UZMANI

Techpoint, SEO Lab içerisinde çalışan SEO Uzmanları sadece web sitenizi arama motorlarına uygun hale getirmekle sorumlu değildir. Sitenizin arama motorlarına uyumlu olması arama sonuçlarında çıkması için yeterli bir sebep değildir. Özellikle aktif olarak Google üzerinde arama yapıldığı göz önünde bulundurulduğunda, yukarıda da belirttiğimiz gibi, web sitenizin içerik uyumu ile sunum şeklininde bir bütünlük sağlama zorunluluğu bulunmaktadır. Bu bütünlüğün tek bir doğru yolu bulunmamakta, her sektör ve firma için farkındalık yaratmak gerekmektedir. Her web sitesi, her firma, kullanıcı kesiminin isteklerinin, kullanım şekillerinin farkında olmalı ve buna uygun olarak sistemini genişleterek kişiler için en doğru sonucu sunmalıdır. Toplam kalite yönetimi içinde değerlendirilen web sitelerinin en doğru ve kesin analizini yapak kişi ise SEO Uzmanı‘dır

Seo Uzmanlarımızın, en iyi web sitesini yapmak için uyguladığı yüzlerce kuralı bulunmaktadır. Sonuç olarak önemli olan toplam kaliteyi yakalayarak site ziyaretçilerini, sitede en uzun sürede tutabilmektir. Kullanıcılar web sitenizde ne kadar çok vakit geçiriyor ise sitenizi o kadar çok beğenmişler anlamına gelir.

Optimizasyon, hedef kitlenizin analizinden başlar müşteri memnuniyetinde son bulur. Bu süreç içerisinde iyi bir analist, iyi bir reklamcı, iyi bir tasarımcı, iyi bir istatistikçi, iyi bir yazılımcı, iyi bir sistem mühendisi olmak gerekir. En önemlisi ticareti iyi bilmek gerekir ve sektörü tanımak gerekir.

 

DSGN TASARIM BİRİMİTasarım kavramı, gözün gördüğü nokta ile başlar. İnternette gezinir iken kullandığınız monitörün çerçevesi, kahveyi içtiğiniz fincanın deseni, eşyalarınızı üstüne bıraktığınız masanın yansıması aslında tasarımın bir parçasıdır. Yazdığınız kalemin çok koyu ve ya çok açık tonlarda yazması üretici firmanın karar verdiği bir tasarım unsurudur. Tasarım kavramını çizgisel, bilgisayar tabanlı ve ya renklerden oluşan bir kavrama indirgemek asla doğru bir hareket olmaz. Techpoint, Dsgn Lab içerisinde tasarım kavramını kullanırken sadece güzel görünsün diye değil, güzel gözükürken doğru olsun, doğru yansıtsın ve amacına hitmet etsin diye tasarım yapan bir ekiptir. Grafik anlamda yaptığı tasarımlarda bir mesajın, yazı ve görselleri kullanarak algılanabilir ve görülebilir bir düzende hazırlayarak, fark edilebilir bir şekilde sunulmasını hedefler. Baskı, ekran, animasyon, mimari, paketleme gibi birçok ortamda bu konuda çözümler üretmektedir.

 

Klasik grafik tasarım anlayışı karakalemle başlasa da; günümüzde tasarım için bilgisayar, laptop, tablet gibi pek çok teknolojik enstrüman tek tek ve ya bir arada kullanılabilmektedir. Pek çok disiplini bir arada barındıran tasarımda temel ilkeler;

 

 1. Hizalama
 2. Denge
 3. Karşıtlık
 4. Vurgulama
 5. Hareket
 6. Görüntü

 

 1. Oran
 2. Yakınlık
 3. Tekrarlama
 4. Ritm
 5. Birlik
 

şeklinde sıralanabilir.

DSGN TASARIM Birimi Çalışma Şekli

DsgnLab çalışmaya başlarken öncelikle müşteri tarafını inceler ve müşteri için doğru olan kavramların neler olduğunu bulur. Hedef kitle kimdir, hedef kitle düşünce yapısı nasıldır, ürün nedir, sunum nasıl yapılmalıdır, en doğru grafik tasarım enstrümanları ve grafik tasarım disiplinleri nelerdir gibi soruların cevaplarını çıkartır. Çıkan sonuçlara müşterinin fikir ve önerilerini ekler. Tüm sonuçların değerlendirilmesi ile beraber müşteri için en doğru olabilecek grafik tasarım çalışmasını hazırlamaya başlar.

DsgnLab bunu yaparken, özgün, hızlı ve doğru sonuçları elde etmeye çalışır.

İşletmenizi daha güçlü ve farklı kılacak web ve mobil tabanlı yazılımlar üretiyoruz. Temel prensibimiz işletmenize “Fayda” sağlamaktır.

CODE BİRİMİ

Web yazılım ve mobil yazılım alanlarında uzman Analist ve Yazılım Mühendislerinden oluşan Techpoint Code Lab ekibi ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde tespit edip fayda maliyet analizini de dikkate alarak işletmenize optimum faydayı sağlayacak çözümleri üretir.

 • İçerik Yönetim Sistemi ( CMS )
  Techpoint İçerik Yönetim Sistemi ile web sitenizin hakimiyet sizde olacak. Sitenizin gelişmiş özellikleri sayesinde ihtiyacınız olan tüm güncelleme ve yenilikleri anında uygulayabilir, Google ile dostluğunuzu pekiştirebilirsiniz.
 • E-Ticaret
  Farklı bakış açıları ile farklı pazarlama stratejileri. Elektronik ticaretin genel geçer kuralları yanı sıra ürün ve hedef kitlenizi analiz edip farklı pazarlama stratejileri uygulayarak işletmenize en iyi faydayı sağlayacak butik E-Ticaret sistemleri geliştiriyoruz.
 • Mobil Uygulamalar
  Günümüzün en popüler mobil cihazı Iphone için analizden tasarıma, kod geliştirmeden canlı yayına alınmasına kadar komple çözümler sunmaktayız.
 • Facebook Uygulamaları
  İnternet hızla gelişiyor ve değişiyor. Gün geçtikçe insanlar sosyal medya ağlarında daha fazla vakit geçirmeye başlıyor. Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook’ta sizi en iyi anlatan ve tanıtan uygulamaları geliştirelim, markanızın gücüne güç katalım.

Web sitesi açılmaya karar verildiğinde karar verilmesi gereken pek çok faktör vardır. Bunlardan belkide en önemlisi, Web sitesi barındırma hizmeti anlamına gelen Hosting hizmeti nereden alınmalı? Bunu yaparken öncelikle cevaplanması gereken bazı sorular bulunmaktadır.
1- Site, ne amaçla kullanılacak?
Yayına girmesi istenen sitede bir firmanın kurumsal yapısı kısaca açıklanarak, firmayı bilmek isteyen kişilere bilgi mi geçilecek; kişisel olarak yapılan işlerin yayınlanacağı portfolyo sistemi mi olacak; ürün imajlarının bol kullanılacağı bir satış sitesi mi olacak? Bu soruların cevabına göre site kapasitesi ve trafik değerlerine karar vermek gerekmektedir.

 

2- Site içerisinde özel bir yapı kullanılacak mı?
Kullanım şekline göre siteniz içerisinde özel bir kodlama yapısı kullanılacak mı? CMS sistemleri kullanacak mısınız? Siteniz hangi dil ile yazılacak ve hostinginizin bunun için bir desteği var mı? Sunucuda kullanacağınız eklentilerin olup olmadığını mutlaka öğrenin. yazılacak dile göre Linux ve ya Windows oluşuna dikkat etmeniz gerekmekte. Tüm yazılımınızın farklı bir şekilde hazırlanması sebebi ile bedelini ödediğiniz hosting hizmetinizden faydalanamamanıza sebep olabilir.

3- Kullanıcıların aktif olarak web mail hizmetini kullanacak mı?
Kullanacağınız alan üzerinden kaç kişi mail hizmetinden faydalanacak? Mail hizmeti IMAP, POP3 gibi standartlardan hangilerini destekliyor? Kaç tane mail adresi açabiliyorsunuz? Bu soruların detayları site alanının kapasitesi üzerinde farklılıklar oluşmasına neden olabilir.

4- Hizmet alınacak firma hangisidir?
Hizmet alınan firma gerçek bir firma mı? Vergi levhası, telefon numarası ve adresi belli mi? Teknik servis, seri ve doğru çözümler sağlayabiliyor mu? Günümüzde özellikle evinde tek başına kişisel olarak hosting hizmeti veren kişilerin bulunduğu göz önünde bulundurulursa Bu soruların cevaplarını iyi bir şekilde vermek ve hizmet alınacak firmanın hakkında yazılan yazıların iyi okunmasında fayda olacaktır.

HOST BİRİMİ

HostLab, yukarıdaki soruların ve daha pek çok hosting hakkındaki sorunun cevaplarını sizin için en doğru olacak şekilde analiz eder, inceler ve cevaplarını verir. Sizin için en doğru hosting çözümlerini bulur ve gerekli durumlarda nitelikli hosting hizmeti sağlayarak tüm bu soruların çözülmesini sağlar.


MAİL BİRİMİ


En uygun mesajları, en doğru kişilere, en uygun zamanda ulaştırabilmek günümüz ekonomik piyasaları için en önemli sorunlar biri durumundadır. Hizmetinizi, ürününüzü, firmanızı; ulaşmak istediğiniz hedef kitlenize en doğru şekilde iletebilmeniz, üstelik bunların tamamını kendiniz kontrol edip otomatik hale getirebilmeniz mümkün olsaydı nasıl olurdu?

MailLab tüm bu konularda uzmanlaşmış çalışanları ile sizin için ulaşılabilirliği otomatik hale getiriyor. Sadece mesaj iletmek değil, doğru mesajı doğru kişilere iletme konusunda size tam destek sağlıyor. Gerektiğinde danışmanların desteğini alabileceğiniz gibi, hiç kimse ile görüşmeden kampanyalar hazırlamanıza, hazırladığınız kampanyalara özel görsel tasarımlar oluşturmanıza, oluşturulan bu kampanyaların belirlenen zaman aralıklarında belirlenen kişilere gönderilmesi konularını sizin için zahmetsiz ve otomatik hale getiriyor.