Güvenlik Kamera Sistemleri

 GÜVENLİK SİSTEMLERİHızla gelişen teknoloji karşısında sürekli yeni yatırım ve projelerle kendisini yenileyen elektronik güvenlik sistemleri, günümüzde kullanıcıların güvenliklerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. 

Hiç şüphesiz, küçümsenmeyecek harcamalar ve yatırımların sonucunda sahip olduğunuz güvenlik sisteminin size sorunsuz hizmet etmesi en büyük beklentidir. Peki bu konuda araştırma yaparken ne derece bilgi sahibi oluyoruz ve ne kadar gerçekçi bilgilere ulaşabiliyoruz.

Bir güvenlik sistemi satın alınma aşamasındayken titizlikle davranılmalı ve amacına uygun, kullanılacağı ortama göre ürünler belirlenmelidir. Bir elektronik güvenlik sisteminin (hırsız alarm sistemleri, yangın alarm sistemleri, cctv kapalı devre kamera sistemleri.. vb.) kalitesini belirleyen unsurların başında kullanılan elektronik ekipmanlar gelmekle beraber bunun yanında kablo, trafo ve aküler gibi yardımcı malzemeler de önemsiz gibi görünmesine rağmen sistemin sağlıklı ve uzun yıllar sorunsuz hizmet edebilmesi için vazgeçilmez parçalardır. Unutulmamalıdır ki yanlış bir kablo seçiminin bile doğuracağı sonuçlar çok üzücü ve mağdur edici olabilmektedir. 

Elektronik güvenlik sistemlerinin satın alınma aşamasında alınan hizmetten çok, satın alındıktan sonrada ihtiyaç duyulan anlarda sizlere sunulacak servis ve destek kalitesini araştırınız. Bugün piyasadan ucuza temin edilmiş, bilinçsiz ve eğitimsiz kişilerce kurulmuş bir sistemin asli görevi olan güvenliğinizi sağlamayı yerine getiremeyip telafisi mümkün olmayan sonuçlara neden olabileceği gibi, yersiz arıza ve sorunlar çıkartarak hayatınızı çekilmez bir duruma getirebileceği de hesaba katılmalıdır. İlk başlarda ucuz ve ekonomik gibi görünen bir sistemin aslında size çok pahalıya mal olacağını unutmayın.

Son günlerde artan güvenlik sistemi ihtiyacınızı gelin birlikte karşılayalım. Bizlerden alışveriş yapmasanız bile, bizi arayarak fikir sahibi olabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak için bekliyoruz, bizi aramaktan çekinmeyin. Unutmayın ki biz ve müşterilerimiz büyük bir aileyi oluşturuyoruz. 

CCTV KAMERA SİSTEMLERİGünümüzde kamera sistemlerinin kurulum ve uygulaması, basitmiş gibi görülse bile, bir kamera sistemi kurulurken dikkat edilmesi gereken detaylar fazladır. Kamera sistemlerinin kurulum aşamasında her detay, kaliteli bir görüntü ve sağlıklı bir kayıt sistemi için önemlidir. 

Kamera sistemlerinin kurulumunda, kullanılacak kameranın teknik özellikleri ve kullanılacak yere göre uyumluluğunun yanı sıra kablo kalitesi, kayıt sisteminin kararlı çalışabilmesi çok önemlidir. Şu unutulmamalıdır ki, kayıtlara ulaşmak istediğinizde eğer ulaşamazsanız, büyük yatırımlarla alınmış sisteminizin hiçbir anlamı kalmamıştır. 

Kamera sistemlerinde, kullanılacak kameraların ve kayıt sistemlerinin kalitesinin yanında kablo, konnektörler ve tüm görüntü taşıyıcılar önemlidir. Mükemmel görüntü kalitesine sahip çok pahalı bir kamera sistemi bilinçsiz bir kişi tarafından yanlış bir kablo kullanılarak kurulduğunda sonuç pek sevindirici olmayabilir. Kullanılacak kablonun uzunluğuna göre kullanılacak kablonun çeşidi özenle belirlenmelidir zira kısa mesafeli görüntü taşıyıcı kablolarla uzun mesafe görüntü taşıyıcı kablolar aynı özellikleri taşımazlar. 

Kullanılacak mekanın ışıklandırması, ortam şartları ve kameranın pozisyonuna göre kesinlikle doğru özelliklerde bir kamera, doğru özelliklerde bir lens ve doğru özelliklerde görüntü taşıyıcı yardımcılar kullanılmalıdır. 

Klasik video kayıt cihazları günümüzde artık yerlerini dijital kayıt cihazları ve bilgisayar tabanlı kayıt sistemlerine bırakmışlardır. Bu iki sisteminde kendilerine göre avantajları veya dezavantajları bulunur, dolayısı ile sistem satın alınmadan önce tercih doğru yapılmalıdır ki sistem verimliliği doğru yönde kullanılabilsin. 

Günümüz teknolojisinde internetten görüntü transferleri çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Görüntü transferlerinde sağlıklı sonuç elde edilebilmesi birçok yardımcı teknoloji ile ölçeklendirilebilir. Genel olarak kullanılan internet görüntü transfer bağlantı şekli ADSL dediğimiz “Assimetric Digital Subscriber Line” yani “Asimetrik Sayısal Abone Hattı”dır. Tanımdaki “Asimetrik” kelimesi düşük yükleme, yüksek indirme hızını ifade eder, dolayısı ile kamera sisteminin kurulu olduğu bir yerdeki örn. 1024/256 kapasitesindeki bir bağlantı hızı sürekli bilgi gönderilmesi yapılacağı için 1024 Kbps olarak değil 256 Kbps olarak kabul edilmelidir.

İnternet üzerinden görüntü transferi uygulaması için ilk yapmanız gereken internet servis sağlayıcınızdan "STATİK IP" denilen sabit bir IP numarasına sahip olmanız. Statik IP numarasına sahip olmadan görüntü transferi yapılamaz  mı ? sorunusun cevabı teknik anlamda EVET dir. Ancak internete her bağlandığınızda değişkenlik gösteren sisteminizin IP numarasına sahip olmanız gerekir. Bu çok zahmetli ve zor bir yöntem olduğundan internet üzerinden görüntü transferi uygulamalarında STATİK IP numaranızın olması önerilmektedir.